Hoxter ECKA 67/45/51Wh


Krbová vložka teplovodní Hoxter ECKA 67/45/51Wh s výsuvem
Technický list (PDF)
Energetický štítek (PDF)
Ceník 2018-19 (PDF)
Výrobce : Hoxter

Cena s DPH : Na doptání

Termín dodání : 21 dníMám zájemV základní verzi krbové vložky Hoxter jsou černé dveřní lišty, nerezové ovládací prvky (madlo na otevírání dvířek a páčka na vzduch), světlá vystýlka topeniště. Stavěcí a krycí rámy nejsou součástí vložky a musí se objednávat samostatně. Další provedení, které se mohou zvolit jsou např:

 

Černé madlo na výsuv (za příplatek) Dvojité prosklení (za příplatek) Nerezová dveřní lišta (za příplatek)
Černé madlo na výsuv Dvojité prosklení nerezové dveřní lišty
     
Tmavá (za příplatek) nebo světlá vystýlka topeniště
Krycí rámy (černý 1x90°
s hloubkou 60 mm nebo 80 mm)
Stavěcí rámy (nerezové nebo černé rámy
s hloubkou 50 mm nebo 80 mm)
vystýlky topeniště Černý krycí rám Stavěcí rám nerezový

 

 

  ECKA 67/45/51 Wh
Nominální výkon/podíl do vody: 13 / 7,9 kW
Průměr kouřovodu: 180 mm
Účinost: > 80 %
Objem vody: 47 l
Externí přívod vzduchu: 125 mm
Rozdělení užitného tepla
krbová vložka
pohledové sklo (jednosklo/dvojsklo)
voda
7 %
38 / 26 %
55 - 67 %
Potřebný tah komína: 12 Pa
Potřebné množství vzduchu pro hoření: 40 m3/ h
Hmotnost cca 370 kg

 

KRBOVÉ VLOŽKY HOXTER

Akumulační a teplovzdušné krby jsou dnes nejžádanějším způsobem vytápění. Krbové vložky HOXTER si rozumějí s oběma těmito technologiemi. Bezchybně fungují v uzavřených stavbách akumulačních krbů s přídavnou akumulační masou. Jsou rovněž uzpůsobeny pro provoz v teplovzdušných krbech, kde nabízejí možnost rozvodu teplého vzduchu do jiných místností.


KOMFORT ČISTÉHO SKLA

Čistota pohledového skla patří při vývoji produktů HOXTER k největším prioritám. Systém vedení spalovacího vzduchu je zkonstruován tak, aby vzduch přiváděnýdo topeniště proudil kolem pohledového skla. Proud vzduchu tak vytváří dynamickouvzduchovou clonu, která unáší částice sazí a prachu zpět do topeniště. Čistotupohledového skla významně ovlivňuje také vlhkost palivového dřeva, tah komínuči způsob ovládání.

DVOJITÉ PROSKLENÍ

Dvojité prosklení dvířek odpovídá aktuálním stavebním standardům. Díky současným možnostem tepelné izolace staveb jsou energetické požadavky domů i jednotlivých místností nižší než dříve. Dvojité prosklení zlepšuje izolační vlastnosti dvířek a redukuje množství tepla prosálaného dvířky do místnosti. V místnosti s nižšími energetickými požadavky tak nedochází k přetápění.

MECHANISMUS HORNÍHO OTVÍRÁNÍ

Propracovaný posuvný mechanismus zaručuje trvale tichý a lehký chod dvířek. Dvířka se zasouvají do uzavřené komory nad dvířky a neomezují tak obytný prostor. Precizní chod dvířek ve vysokých provozních teplotách garantuje osm ložisek, která odolávají teplotám do 350 °C. Ložiska se pohybují v nerezových profilech, které přesně a trvale definují pohyb dvířek. Při otevírání se dvířka nejprve od korpusu odtahují, aby nedocházelo k poškození těsnění, a dále se posouvají nahoru ve vzdálenosti několika milimetrů od korpusu. Při dovírání dvířek ve spodní poloze přitlačuje dvířka ke korpusu pružinový mechanismus silou 25 kg a tak dokonale utěsňuje topeniště.

STABILNÍ DVEŘNÍ PROFIL

Dvířka patří ke komponentům v pohybu, u nichž je kladen velký důraz na pevnost a stálost. Tyto vlastnosti splňuje speciálně zhotovený dveřní profil o síle stěny 2,5 mm. Parametr pevnosti dveřního profilu garantuje stálost vlastností dvířek při každodenním provozu ve vysokých teplotách. Dveřní profil lze variabilně kombinovat s jednoduchým i dvojitým prosklením dvířek. Těsnění je ve dveřním profilu zasazeno do konické drážky, která zajišťuje těsnění proti vypadnutí.


Dveřní profil Copyright © 2012 - 2020 Krby Kašpar - Krby, krbová kamna, sporáky a pece, komíny | Webdesign: Eva Podzimková